İnci Estetik Diş Kliniği'ne Hoş Geldiniz!

Hemen Arayın 0212 597 21 23

Treatments in Turkey
İNCİ DİŞ ESTETİK

TEDAVİLER VE UYGULAMALAR

20 Yaş Diş Çekimi

18 yaşından itibaren çıkmaya başlayan, alt ve üst çenenin en arkasında yer alan üçüncü büyük azı dişlere 20 yaş dişi denmektedir. Halk arasında akıl dişi olarak da bilinmektedir.

DAHA FAZLA BİLGİ
Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemi, dişleri aşındırmadan veya başka yapay bir madde ile kaplamadan, dişlerin yüzeyine sürülen diş beyazlatma maddeleri aracılığı ile dişlerin yapısında oluşan sararmaların, diş koyuluklarının ve dişlerdeki lekelenmelerin giderilmesidir.

DAHA FAZLA BİLGİ
Endodonti

Kanal tedavisi dişin en iç kısmında bulunan pulpa olarak adlandırılan sinir dokusunun alınması, ardından diş kökleri içindeki kanalların genişletilerek dezenfekte edilmesi ve genişletilmiş kanalların dolgu malzemesi ile doldurulması işlemidir.

DAHA FAZLA BİLGİ
Erken Yükleme İmplantı

Implant veya implantların yerleştirildiği seansta ölçü alınması ve tek aşamada geçici veya kalıcı bir implant üstü protezin yapılmasıdır.

DAHA FAZLA BİLGİ
Estetik Porselen Dolgu

Inley onley dolgular yapılan maddeye göre ikiye ayrılırlar. Porselen inley onley dolgular: Tıpkı estetik porselen kaplamalar gibi, dişin eksik kısmının her bakımdan anatomik olarak tamamlanıp, dişe porselenle dolgu yapma işlemidir.

DAHA FAZLA BİLGİ
Gülüş Tasarımı

Kişinin yüz ölçüleri ve hatları ile tamamen uyumlu olarak dişlerin, diş etlerinin, ağız dudak ve çevresinin doğal, simetrik, canlı, orantılı bir görünümünü elde edebilmek için gerekli tedavi yöntemlerinin bir arada uygulanmasıdır.

DAHA FAZLA BİLGİ
İmplant Tedavisi

Kaybedilen dişlerin yerine tedavi amacıyla yerleştirilen, bir süre sonra kemik dokusuyla kaynaşan, doğal bir diş gibi iş görebilen, uygun maddeden yapılmış diş köklerine implant diyoruz.

DAHA FAZLA BİLGİ
Kişiye Özel İmplant

Kişiye özel abutment, implant ların açılarına, hastanın diş eti şekli ve çevre dokularıyla ilişkisine ve yapılacak kaplama dişe göre 3 boyutlu özel programlarla tasarlanan estetiği en üst seviyeye getirmek için titanyumdan üretilen kişiye özel implant üstü dayanaklardır.

DAHA FAZLA BİLGİ
Kompozit Dolgu

Beyaz dolgu olarak da adlandırılan, hem arka hem de ön grup dişlerde kullanılan, estetik olduğu kadar sağlam da olan günümüz diş hekimliğinde en yaygın kullanılan dolgu materyalidir.

DAHA FAZLA BİLGİ
Lamine Kaplama

Lamine Diş Kaplama, dişin sadece dış yüzeyine yapıştırılan çok ince tabaka halindeki porselendir.

DAHA FAZLA BİLGİ
Mini İmplant

Ortodontik diş bozuklularında tedaviye yardımcı olarak kullanılan vidalı diş şeklinde mini implant denir. Ortodontik implant lar,implantoloji alanından daha çok ortodontik tedavide kullanılır.

DAHA FAZLA BİLGİ
Ortodonti

Ortodonti tedavisinin asıl amacı diş, çene ve yüz bölgesini ilgilendiren bozuklukların teşhis, tedavi ve önlenmesidir. Aynı zamanda mevcut bozuklukların ilerlemesini önlemek, tedavi etmek ve iyi bir estetik fonksiyon (ısırma, çiğneme, konuşma, gülme) sağlamayı hedefleyen uzmanlık dalıdır.

DAHA FAZLA BİLGİ
Pedodonti

Pedodonti ya da Pediatrik Diş hekimliği (Çocuk Diş hekimliği), daimi dişlenme tamamlanıncaya kadar çocuklarda süt ve genç daimi dişlerin hastalıkları ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır.

DAHA FAZLA BİLGİ
Periodontoloji

Periodontoloji, dişleri çevreleyen dokular, iltihabi hastalıklar ve bunların tedavisi ile ilgilenen ana bilim dalıdır. Periodontitis; diş ve dişi destekleyen dokuların (periodontal ligament, sement, alveol kemiği) yıkımıyla karakterize iltihapsal bir hastalıktır.

DAHA FAZLA BİLGİ
Porselen Kaplama

Metal altyapılı porselen diş hekimliğinde kullanılmak üzere üretilmiş olan çeşitli metal alaşımlarının porselenin altına altyapı olarak kullanıldığı kaplama türüdür.

DAHA FAZLA BİLGİ
Seramik Kaplama

Alt yapısında güçlendirilmiş porselen bulunan ya da tamamıyla blok olarak güçlendirilmiş porselenden yapılan estetik olarak en gelişmiş kaplamalardır.

DAHA FAZLA BİLGİ
Zirkon Porselen Kaplama

Zirkon, seramik (porselen) kaplamaların alt yapı materyalidir. Doğal dişe yakın renkte, şeffaflıkta ve sağlamlıkta bir materyal olduğu için kaplamalarda hem estetik hem de dayanıklılığı bir arada sunan en gelişmiş materyaldir.

DAHA FAZLA BİLGİ